Elektrocyklistika v Krušných horách

Oblast Krušných hor může díky své výškové rozmanitosti jen těžko konkurovat cyklisticky přívětivým rovinatým lokalitám v Polabí nebo na jižní Moravě. Náš převážně kopcovitý terén je pro běžného cykloturistu poměrně náročný a tím i neatraktivní. Díky technickému rozvoji však máme jedinečnou šanci proměnit tuto svou relativní nevýhodu v přednost: můžeme se zaměřit na podporu cyklistů na elektrokolech. Díky elektrokolům  totiž roste zájem o trasy s členitějším a náročnějším terénem. A to může být výzva pro naše území.

Vážené dámy, vážení pánové,

Proto reagujeme na přání mnoha z Vás a ve spolupráci s Městem Ostrov pořádáme diskusní seminář na téma Rozvoj a podpora elektrocyklistiky v Centrálním Krušnohoří, který se uskuteční ve čtvrtek 30. listopadu 2017 od 9:00 hodin v budově MěÚ Ostrov, Jáchymovská 1 (budova zámku), v Zastupitelském sále (1. patro).

Od semináře, který pro vás připravujeme, nečekejte sérii přednášek. Cílem bude prodiskutování možností a potřeb v této oblasti, výběr lokalit pro dobíjecí (dokovací) stanice včetně posouzení nezbytné hustoty jejich rozmístění, způsob provozování a údržby související infrastruktury a propagační možnosti. Smyslem našeho snažení do budoucna bude, aby „hráči v území“ připravili reálnou koncepci fungování celého systému a byli připraveni i ochotni jej společně i realizovat.

Průvodcem v diskuzi nám bude národní koordinátor pro cyklodopravu pan Jaroslav Martínek, účast přislíbili i další odborníci v oboru a starostové několika obcí ze saské strany hranice. V příloze e-mailu najdete pozvánku včetně odkazu na registrační formulář, v případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat!

Nesmíme zaspat!

Těšíme se na setkání a na přínosnou debatu.

Pozvánku s programem najdete zde.