Účast MAS na veřejném slyšení Senátu

29.01.2019 16:28

Zástupci MAS Karlovarského kraje se dnes zúčastnili 17. veřejného slyšení Senátu ve Valdštejnském paláci.

Veřejné slyšení Senátu Parlamentu České republiky ve Valdštejnském paláci se dnes konalo s odbornou veřejností k tématu "Situace ve strukturálně postižených regionech". Svůj pohled na současnou situaci postižených regionů Karlovarského kraje, Ústeckého kraje a Moravskoslezského kraje předneslo několik osobností české politické scény a několik odborníků, kteří se dlouhodobě strukturálně postiženými regiony zabývají. Například pan senátor Miloš Vystrčil poukázal na základní měřitelné ukazatele kvality života napříč všemi kraji. I přes intervence uskutečněné do strukturálně postižených krajů se situace nelepší.

Hledání odpovědi na otázku "Co by v Karlovarském kraji pomohlo ke zlepšení kvality života obyvatel" se vyjádřil na slyšení i předseda vlády ČR Andrej Babiš svým kladným postojem k vybudování dálnice D6, otevřením vysoké školy a podporou cestovního ruchu.

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová vyjádřila snahu podporovat regionální politiku spíše napříč funkčními regiony než napříč administrativními celky. Od roku 2021+ by chtěla i nadále zapojovat do rozvoje území nositele integrovaných nástrojů  např. MAS. .