MAS Krušné hory, o.p.s.
MAS Krušné hory, o.p.s.

Spolupráce MAS a Komory pro obnovitelné zdroje energie

MAS Krušné hory se písemně dohodla s Komorou pro obnovitelné zdroje energie ke vzájemné spolupráci.

V červenci letošního roku se MAS Krušné hory písemně dohodla s Komorou pro obnovitelné zdroje energie ke vzájemné spolupráci. Cílem společné dohody je se vzájemně informovat, spolupodílet se a participovat na správném, smysluplném a efektivním rozvoji využívání obnovitelných zdrojů energie a poskytnout tak obcím, podnikatelům a občanům potřebné informace k dosahování své soběstačnosti a nezávislosti na centralizovaném systému.

V nedávné době turbulence cen energií a vlivy, které cenu energií ovlivnily a ovlivňují, mají a budou mít zásadní vliv na postoj a přístup občanů, veřejné správy a podnikatelů k využívání a hospodaření energiemi. Možnosti volit alternativní přístupy výroby elektřiny je již, troufnu si říci, úplným standardem naší společnosti, ke kterému musíme a chceme v celém území naší MAS vytvářet prostředí, podmínky a pravidla. Současná živelnost využívání obnovitelných zdrojů energie a dotací na ně určené, vede mnoho lidí, obce a subjekty do neuvážených kroků, kterých ve finále s odstupem času trochu litují. Rádi bychom společně s Komorou obnovitelných zdrojů u nás v území MAS Krušné hory podpořili a pomohli šířit relevantní, korektní a správné informace, se zaměřením na osvětu, poradenství pro využití obnovitelných zdrojů a dotací tak, aby všichni učinili správná, smysluplná a efektivní rozhodnutí.

Datum vložení: 18. 7. 2023 13:55

O MAS

Krušnohorské výletní noviny

Naše noviny obdržely za rok 2023 opět 1. místo na 23. společném veletrhu měst, obcí, mikroregionů a informačních center ČR, jehož součástí je soutěžní přehlídka turisticko propagačních materiálů Turistpropag v Lysé nad Labem.

Děkujeme našim čtenářům a odborné porotě za přízeň.noviny

ZIMNÍ VYDÁNÍ ROKU 2023

Zimní vydání 2023